Jesteś tutaj: Strona główna » Gminne Przedszkole w Malanowie » Aktualności » „NIEPODLEGŁA NUTA”

„NIEPODLEGŁA NUTA”

Pod takim tytułem 7 listopada w naszym przedszkolu odbyła się kolejna audycja muzyczna Art-ES z Pabianic. W nawiązaniu do zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości dzisiejsi goście – p. Ewa Bartkiewicz (mezzosopran), p. Władysław Podsiadły (bas) oraz p. Sławomir Bartkiewicz (akompaniament) wykonali polskie pieśni patriotyczne. Przedszkolaki wysłuchały pięknych interpretacji utworów takich jak: „Marsz pierwszej brygady”, „O mój rozmarynie”, „Hej, hej ułani!” oraz „Żeby Polska była Polską”.  Była to nie tylko uczta muzyczna, ale również lekcja historii bowiem podczas audycji dzieci wysłuchały głosów operowych naszych gości a także wzbogaciły swoją wiedzę historyczną i słownictwo.

Elżbieta Bartosik